A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/detskekolo16.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: core/Security.php

Line Number: 189

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/detskekolo16.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 672

Dětské kolo z bazaru? Ano, ale prověřené | Dětské kolo 16''

Dětské kolo 16''

Tipy na skvělé dárky pro malé cyklisty

Dětské kolo z bazaru? Ano, ale prověřené

Hlavní stránka » Dětské kolo z bazaru? Ano, ale prověřené

Chystáte se ke koupi kola pro své dítě a váháte, jestli investovat do nového nebo pořídit kolo z druhé ruky? I spolehlivé značky se dají v bazaru sehnat za rozumné peníze. Podívejte se s námi na problematiku bazarových kol.

Všichni víme, že děti rostou jako z vody a každou chvíli je jim malé nejen oblečení, ale i sportovní náčiní. Proto se běžně stává, že se musí dětské kolo vyměnit už po jedné odježděné sezóně.

Ceny nových kvalitních kol se pohybují v řádech tisíců, což by dokázalo zatížit mnohý rodinný rozpočet. Nehledě na to, že někteří malí experti jsou schopni své kolo při různých pádech pěkně poničit, nebo ho dokonce zapomenout na hřišti.

Ze všech výše zmíněných důvodů vyplývá, že u malých cyklistů lze kolo z druhé ruky doporučit, nicméně při nákupu musíme být obezřetní.

Kdo příliš šetří, platí dvakrát

Rodiče nakupující v bazarech se ve snaze ušetřit často dopouštějí jedné zásadní chyby, jíž je hledání nejnižší ceny. Stojí totiž za to si s ohledem na stav konkrétního kola spočítat, jestli se vám daná koupě ve finále vůbec vyplatí.

Příliš lákavé nabídky bohužel mnohdy znamenají, že se jedná o kolo, které na první pohled nevypadá nejhůř, ale součástky jako lanka brzd, pláště či řetěz mohou být ve špatném stavu a brzy budete muset pořídit nové.

Navíc v čím lepší kondici kolo pořídíte, tím větší máte šanci ho opět prodat, až se vám přestane hodit.

Široký sortiment a servisní prohlídka jsou samozřejmost

Nabídka v bazarech bývá stejně pestrá jako v obchodech s novými koly právě díky tomu, že se dětská kola mění častěji než u dospělých.

Podobně jako u ojetých vozů ovšem platí, že by si člověk měl dát pozor při nákupu u neověřených prodejců, kde nemusí být původ kola vždy jistý.

Velká část dobrých bazarů se kromě prodeje zabývá i servisem, a tak se před první projížďkou vyplatí absolvovat servisní prohlídku, než teprve při jízdě z prudkého kopce zjistit, že zadní brzda nějak nebrzdí.

Pokud se nemůžete rozhodnout ohledně volby bazaru, přečtěte si zkušenosti ostatních zákazníků na internetových portálech zabývajících se srováváním cen nebo na diskuzních fórech.

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: