A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/detskekolo16.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: core/Security.php

Line Number: 189

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/l/leadmedia/data/www/detskekolo16.cz/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 672

Nové kolo - nejlepší dárek pro předškoláka | Dětské kolo 16''

Dětské kolo 16''

Tipy na skvělé dárky pro malé cyklisty

Nové kolo - nejlepší dárek pro předškoláka

Hlavní stránka » Nové kolo - nejlepší dárek pro předškoláka

Zatím sice nechodí do školy, ale jsou už velmi šikovní a zvládají toho spoustu.

Předškolní věk je ideální pro začátky jízdy na kole, děti se rychle učí a jsou pohybově zdatné. V dnešní době už děti mladší 6 let běžně na kole jezdit umí a většině udělá nové kolo velikou radost. A pak hurá na rodinné cyklo-výlety!

Při výběru kola se řiďte zejména výškou dítěte. Standardně se pro děti předškolního věku hodí šestnáctipalcové modely. Nicméně pokud by bylo kolo příliš nízké nebo vysoké, mohlo by to negativně ovlivnit správný posed a to určitě nechceme.

Méně zkušení malí cyklisté by měli dosáhnout nohama na zem, už jen pro vlastní pocit bezpečí. Než tedy koupíte příslušný model, raději prvně vyzkoušejte, zda všechno sedí, jak má.

Pozor na bezpečnost

U nejmenších kol se používají tzv. protisměrné brzdy – torpéda. Díky nim se děti naučí reagovat na překážky zabrzděním. Později se tohoto zvyku snadno zbaví a přeučí se na klasické ruční brzdy. Tato kola bývají vybavena také předními brzdami V-Brake. U 12" a 16" kol se řetěz zakrývá plastovým krytem, aby se předešlo zamotání tkaničky nebo zachycení oblečení.

A když jsme u té bezpečnosti, k nezbytné výbavě patří taktéž cyklistická helma. Ta je v České republice dle zákona povinná pro děti a mládež do 18 let.

Jakou značku?

Osvědčenou značkou je Author, jedná se o českou firmu s více než dvacetiletou tradicí. V nabídce mají kola pro děti i dospělé, v různých velikostech a provedeních – na své si přijdou děvčata i kluci.

Další renomovanou značkou je Leader Fox. Za cenu necelých čtyř tisíc u nich seženete chlapecké kolo Snake Boy 16" nebo dívčí Busby 16".

Na kvalitu a technickou propracovanost dbá firma Specialized, jejichž 16 palcová kola seženete za cenu kolem 5000 Kč.

Prohlédněte si přehled značek dětských kol 16 palců na tomto webu a vyberte své ratolesti ten nejlepší dárek!

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: